13. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

SK Mostiště - HC Nedvědice B 7:0 (3:0,2:0,2:0)

Branky Vojtěch Krejčí 3, Pokorný, Slavík, Zahradníček, Solař, asistence Rössl 3, Smejkal 2, Pokorný 2, Slavík, Kousal, vyloučení 0:5, navíc Jíra (HC Nedvědice B) 10 minut OT, využití 1:0, rozhodčí: hlavní Kavina, na čarách Maloušek a Todorov, 100 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí v neděli 18.ledna 2009.

Domácím vyšel začátek zápasu, v sedmé minutě vedli 3:0 a pak už nepřipustili žádné komplikace.

TJ Šerkovice - HC Sokol Křižanov 5:7 (2:0,2:3,1:4)

Branky Chmelíček 2, Matuška, Prudký, M. Fligl, asistence Prokeš, M. Fligl, Topalov, Císař, V. Pokorný - Bítovský 2, A. Komínek 2, Andrla 2, Veselý, asistence Škrob 2, Musil, Haman, A. Komínek, Bítovský, Veselý, vyloučení 13:9, navíc Pospíšil (TJ Šerkovice) 10 min. OT, využití 0:5, oslabení 0:1, rozhodčí Fiksa, R.Štětina, 50 diváků, hráno v sobotu 17. 1. 2009 na ZS v Nedvědici.

Bylo znát, že proti sobě hrají mužstva z konce tabulky. Domácí byli v první třetině aktivnější a v posledních třech minutách dali dvě branky. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Hosté přidali a ve 27. minutě zaslouženě vyrovnali. Šerkovice opět zvýšily na rozdíl dvou branek a měly i další šance. Ty však zůstaly nevyužity a hosté v 36. minutě snížili na 4:3. Poslední třetinu ovládli hosté, kteří čtyřmi góly otočili vývoj zápasu. Na konečných 5:7 Šerkovice korigovaly až půl minuty před koncem. Za zmínku stojí pět (!) využitých přesilovek a jeden gól v oslabení v podání hráčů  Křižanova.

HC Veverská Bitýška - HHK Velké Meziříčí B 2:1 (2:0,0:1,0:0)

Branky Václav Živný, Klíma, asistence Klíma, Kadlec, Rumplík - Krča, vyloučení 12:6, 30 diváků.

Velmi dobře bruslící hosté nenašli recept na výborně organizovanou obranu domácích. Hrál se velice kvalitní hokej. Vítězství Vev. Bítýšky mohlo být i výraznější, neboť soupeřova brankáře dvakrát zachránila tyč jeho svatyně.

HC Spartak Velká Bíteš "B" - TJ Řečice 6:9 (2:3, 3:0, 1:6)

Dohrávka utkání č.165 bylo sehráno dne 28.1.2009 na ZS Velká Bíteš se začátkem v 17:45

Domácí borci se pustili do boje v 10.ti hráčích oproti třem pětkám hostujících Řečic. Již v první minutě neodmítl Kuchař nabídku Trejbala a vsítil pěknou rychlou branku. Nežli se domácí stačili rozkoukat, prohrávali o dvě branky. Domácí také předvedli, že se dokáží rychlou nahrávkou dostat za obránce a Vlček připravil "do prázdné" Holíkovi. Ve velice krátké chvíli se Trejbalovci předvedli a připravili lahůdkovou branku Brůhovi. Nahození kotouče do útočného pásma využili domácí k další levné brance.
Druhou třetinu jakoby za domácí nastoupilo bítýšské áčko a častým napadáním donutili soupeře k chybám, které dokázali i potrestat. Hostům začalo docházet, že jestliže chtějí utkání otočit, musí zařadit na třetí rychlostní stupeň, což udělali v posledních pěti minutách druhé třetiny.
Po vhození buly do poslední třetiny bylo jasné, že třetí stupeň je dostatečný na to, aby otočili výsledek. Když domácí nevyužili přesilovku pět na tři, začal Kuchař a Trejbalovci "vařit" a zcela s přehledem v posledních 5.ti minutách zápas otočili na svoji stranu.

Branky (asistence) HC Spartak Velká Bíteš "B": 8.min: Holík P. (Vlček), 17.min:Rozmahel (Coufal), 22.min: Pohl (Dačev), 27.min: Dačev (Coufal), 35.min: Rozmahel, 55.min: Pohl (Dačev)

TJ Řečice: 1.min: Kuchař (Trejbal R.), 5.min: Dítě (Vrbka), 15.min: Brůha (Trejbal P.), 44.min: Dítě (Diviš), 47.min: Kuchař (Trejbal R.), 51.min: Trejbal R. (Brůha), 55.min: Brůha (Trejbal P.), 56.min: Trejbal R. (Brůha), 57.min: Kuchař (Trejbal P.)

vyloučení: 4:8, využití: 1:1, počet diváků: 20, Rozhodčí: Maloušek, Kavina, Sysel