14. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

HC Nedvědice B - HC Spartak Velká Bíteš B 2:9 (2:3,0:2,0:4)

Branky: Radek, Kre Petr Krejčí, asistence Štarha, radek Krejčí - Vlček 3, Pohl 2, Jabůrek, Jiří Holík, Marek, Coufal, asistence ? Šiřík 3, Jabůrek 2, Petr Holík, Poulík, vyloučení8:8, domácí navíc 10min.+ OK, rozhodčí Ivan Štětina, Marian Fiksa, 100 diváků, hráno v neděli 12. 2. 2009 na ZS v Nedvědici.

Domácí stačili být svému favorizovanému soupeři vyrovnaným partnerem pouze v první třetině. Pak jim začali docházet síly a hosté poměrně snadno zvyšovali svůj náskok a bez problémů vysoko zvítězili.

TJ Řečice - HC Veverská Bitýška 4:6 (1:3,2:1,1:3)

Branky: Roman Trejbal, Petr Trejbal, Vrbka Kuchař, sistence Petr Trejbal 2, Vrbka, Březina - Hofírek 2, Gejdoš, Vacek, Hajný, Skalník, asistence Skalník 2, Kučera, Jurek, Kadec, vyloučení 7:10,z toho hosté 2+10 m in za vražení, využití 2:0, rozhodčí Hájek, Fiksa, 40 diváků, hráno v neděli 25. 1. 2009 na ZS ve Žďáru n. Sáz.

Domácí se sice dostali na začátku do vedení, když využili přesilovou hru, to ale bylo na dlouhou dobu vše. Hosté z Bitýšky krok za krokem dokazovali, že jim umístění na předních místech tabulky patří oprávněně. Byli rychlejší, techničtější, hráli s větším nasazením, jejich herní výkon byl výraznější a měli velmi dobře organizovanou obranu. Postupně dokázali otočit skóre a ve druhé třetině vedli už 1:4. Domácí sice snížili na 4:2, ve třetí třetině dokonce kontaktním gólem se soupeři přiblížili na stav 4:5, v pokusu o vyrovnání odvolali před koncem brankáře, ale hosté si gólem do prázdné branky zajistili zasloužené vítězství. Domácí mohli za relativně příznivý výsledek poděkovat brankáři Dymákovi, ale ani on na všechno nestačil.

HHK Velké Meziříčí B - TJ Šerkovice 11:0 (2:0; 3:0; 6:0)

Branky: Křípal 3, Chlubna 2, Vrána 2, Šlapal, J. Kudláček, Malec, Tůma, asistence Krča 4, J. Kudláček 2, Bradáč 2, Tůma 2, Vrána 2, Šoukal 2, Střecha, Peterka, Malec, Bradáč, Šlapal, Chlubna, vyloučení 6:7, za domácí navíc trestné střílení, za hosty navíc P. Pokorný 10 min. nesportovní chování, Císař 2+10 naražení zezadu, Chmelíček 2+10+20 nesportovní chování, využití 3:0, oslabení 3:0, střely na branku 68:22, rozhodčí Kavina ? Maloušek, Todorov, hráno v sobotu 24.1.2009 na ZS ve Velkém Meziříčí.
Sestava V. Meziříčí: Komínek, od 30 min. Štourač - Střecha, Martinec - Peterka, Bradáč - Invald - Krča, Vrána, Křípal - K J.udláček, Šlapal, Malec - Chlubna, Tůma, Šoukal, - Chatrný, Šmejkal, R. Navrátil.

Podle konečného skóre by se snad nemusel tento zápas vůbec komentovat, protože výsledek hovoří za vše. Zas až tak jednoduché to nebylo. Zvláště v prvních dvou třetinách to byl přehled nevyužitých přesilovek domácích. Byli sice v trvalém tlaku, někdy až drtivém, ale nepřesná koncovka a velmi dobrý gólman soupeře bránili většímu rozdílu skóre. Až ve třetí třetině to tam domácím začalo padat. Zpřesnili kombinace, zrychlili střídání a hned vzrostla i produktivita. Za pozornost stojí zvláště tři Křípalovy góly, kdy většinou dokončoval rozebrání soupeře prvním útokem domácích. Je ovšem pravda, že Šerkovice toho měly plné zuby a jejich dvě pětky vůbec nestíhaly bruslit.

Na výsledku je dobré, že domácí se soupeřem ze spodní části tabulky dokázali jednoznačně získat dva body a udrželi oběma brankařům čisté konto.

HC Sokol Křižanov - TJ Náměšť 1:9 (1:2,0:6,0:1)