15. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

SK Mostiště - HC Sokol Křižanov 10:2 (5:1,4:0,1:1)

Branky: Solař 2, Freibauer 2, Novák, Rössl, Pokorný, Václav Krejčí ml., Vojta Krejčí, Jiří Svoboda, asistence Pokorný 2, Freibauer 2, Syrový 2, Slavík 2, Smejkal, Vojta Krejčí, Václav Krejčí ml., David Homola - D. Komínek, L. Veselý, asistence Krátký, vyloučení 4:7, navíc Malý (Křižanov) 10 minut OT, využití 2:0, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí, v pátek 30. 1. 2009.

Základ výrazného vítězství položili domácí čtyřmi brankami mezi sedmou a devátou minutou první třetiny. Druhá třetina jen potvrdila jejich výraznou převahu a tak mohli v poslední třetinu vypustit a jen kontrolovat, aby hosté nějak výrazně nechtěli změnit skóre.

TJ Náměšť - HHK Velké Meziříčí B 3:2 (0:0,0:1,2:2)

Branky: Toth, Čada, Špiřík, asistence Sázavský, Rous, Franěk, Čada - za hosty nehlášeno.

Utkání bylo velice vyrovnané, někdy zbytečně nervózní, oba soupeři chtěli strhnout vítězství na svou stranu. Domácí dvakrát dotahovali náskok hostů, ti však byli nakonec šťastnější, když vítěznou branku vstřelili půldruhé minuty před koncem utkání.

TJ Šerkovice - TJ Řečice 14:3 (4:0,5:1,5:2)

Branky: Pospíšil 3, P. Pokorný 3, Topalov 2, Dubský 2, Prudký 2, M. Fligl, V. Pokorný, asistence M. Fligl 5, Pospíšil 2, J. Fligl, Dubský, Topalov, Darkwah - Kuchař 3, bez asistencí, vyloučení 2:10, využití 2:0, rozhodčí Ivan Štětina, 30 diváků, hráno v neděli 1. 2. 2009 na ZS v Nedvědici.

Favorizovaní hosté přijeli bez několika klíčových hráčů a Šerkovice toho dokonale využily. Od první minuty byla převaha domácích zřetelná a skóre pravidelně narůstalo.

HC Veverská Bitýška - HC Spartak Velká Bíteš B 5:6 (1:1,1:4,3:1)

Branky: Hofírek 2, Hajný, Obrdlík, Vacek, asistence Skalník 2, Hajný, Kučera, Jurek - Pohl 2, Dačev 2, Coufal, Žák, asistence Rozmahel 2, Pohl, Holík, vyloučení 8:4, rozhodčí Babák, Musil, Toman, 40 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

Souboj dvou družstev z přední části tabulky byl v první třetině velmi vyrovnaný. Druhá třetina však byla asi tím rozhodujícím zlomem utkání, když hosté získali tříbrankový náskok. Ani mohutný nápor domácích v poslední třetině nepomohl a hosté si zaslouženě odvezli dva body za jednobrankové vítězství.