18. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

HC Nedvědice B - TJ Šerkovice - 2:10 (0:1,1:6,1:3)

Branky: Held, Loukota, asistence Held - Flígl 3, Topasov 2, Císař, Pospíšil, Matuška, Prudký, Dubský, asistence Darkwah, Flígl, Petr., Pokorný ml., Pospíšil, Prokeš, Prudký, Dubský, vyloučení 5:4, rozhodčí Štětina, hráno na ZS v Nedvědici.

V utkání už oběma klubům o nic nešlo, Domácí zůstali na posledním místě, hosté skončili sedmí a tak si hosté s chutí zastříleli a nadělili soupeři na závěr sezóny "desítku".

HC Spartak Velká Bíteš - B SK Mostiště 3:2 (0:0,1:1,2:1)

Branky: Pohl, Rozmahel, asistence Havlík, Jabůrek - Svoboda, Vidlák, asistence Syrový, Václav Krejčí, vyloučení 7:12, navíc Syrový (Mostiště) OT 10 min. a TH 25 min., rozhodčí Fiksa - Štěpánek, Jirčík, hráno v sobotu 21. 2. 2009 na ZS ve v. Bíteši.

HC Veverská Bitýška - TJ Náměšť 3:6 (0:0,3:2,0:4)

Branky: P. Živný 2, V. Živný, asistence Skalník 2, V. Živný - Krčál 2, Pejchal, Kohút, Bauer, Sázavský, asistence Strnad 2, Bauer, Franěk, Krčál, Sázavský, vyloučení: 5:3, rozhodčí Kavina - Todorov, Sysel, 30 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

Čtyřicet minut drželi dvě řady domácích naději na úspěšný výsledek. V poslední části hry však hosté, hrající na tři kompletní pětice, zúročili bruslařskou i fyzickou převahu, výrazně tuto třetinu vyhráli, po zásluze brali oba body a potvrdili své prvenství po základní části OP.

HHK Velké Meziříčí B - HC Sokol Křižanov - 12:4 (4:1,4:1,4:2)

Branky: Krča 3, Šlapal 2 Šoukal 2, M. Kudláček 2, J. Kudláček. Hrnčíř, Vrána, asistence Vrána 2, J. Kudláček 2, R. Navrátil 2, Chlubna 2, Tůma, Hrnčíř, Martinec, Šlapal, Malec, Krča - Andrla 2, Valdhaus, Aleš Komínek, asistence David Komínek, Veselý, vyloučení 4:6, navíc Bílovský (Křižanov) 2+10 za zákrok na hlavu a krk a Zechmeister (Křižanov) 2+10 za bodnutí špičkou hole, využití 2:1, oslabení 0:2, rozhodčí: Kavina - Horký, Musil, počet diváků: 21, hráno 21. 2. 2009 na ZS ve V. Meziříčí

Celý zápas měl jednoznačný průběh, kdy domácí plynule zvyšovali skóre utkání a hosté se snažili příliš neprohrát. O jednoznačném vývoji svědčí i pravidelné rozdělení skóre do jednotlivých třetin. Za zmínku stojí hattrick domácího Krči a dva góly Křižanova ve vlastním oslabení, kdy využili bohorovnou rozehrávku domácích a nekompromisně ji potrestali z následných nájezdů. Ani vysoké vítězství HHK B ovšem nestačilo na jejich postup do play-off okresního přeboru. Na účast v závěrečných bojích jim chyběl jediný bod a tím pro ně letošní sezóna v sobotu skončila.