8. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

HC Nedvědice B - HC Sokol Křižanov 6:3 (2:1,1:1,3:1)

Branky: Sís, Petr Krejčí, Čermák, Štarha, Dinga, asistence Burýšek 2, Radek Krejčí 2, Pospíšil - Škrob, Aleš Komínek, Jírovský, asistence David Komínek, vyloučení 2:6, navíc hosté 1x 10 min. OT, 150 diváků, hráno 6. 12. 2008 na ZS v Nedvědici.

Utkání proběhlo v poklidné atmosféře, po vyrovnaných dvou třetinách po zlepšeném výkonu ve třetí třetině zaslouženě domácí zvítězili

TJ Řečice - SK Mostiště 4:7 (2:3,1:2,1:2)

Branky: Kuchař 2, Drdla, Roman Trjbal, asistence Roman Trejbal 2, Brůha 2, Novotný - Solař 3, Toman, Syropvý, Homola, Freibauer, asistence Slavík 2, Freibauer 2, Solař, vyloučení 5:8, z toho domácí 1x 10 min OT, rozhodčí Lisa, Fiksa, 120 diváků, hráno 6. 12. 2008 na ZS ve Žďáru n. S.

Ve velmi kvalitním utkání si přišli přítomní diváci na své, neboť měli možnost shlédnout pohledný a přitom dramatický zápas s více než desítkou vstřelených branek i s řadou dalších nevyužitých příležitostí na obou stranách. Rozhodující moment byl ve 3. třetině, když domácí Vrbka za stavu 4:5 neproměnil samostatný únik, kdežto hosté z následujícího útoku odskočili na dvě branky. Závěrečná power-play ze strany domácích nepřinesla kýžené vyrovnání, naopak hosté do prázdné branky vstřelili sedmý gól a definitivně tím získali výrazné vítězství.

HC Spartak V. Bíteš B - TJ Náměšť 5:4 (2:2,1:2,2:0)

Branky: Pohl 2, Jiří Holík, Urbánek, Žák, asistence Jabůrek 2, Pohl - Toth 2, Čaba, Rous, asistence Špiřík, Toth, Pejchal, vyloučení 11:13, navíc za hosty 1x 10 min. OT a 1x TH - hráč Oberraiter, rozhodčí Maloušek, Toman, 55 diváků, hráno 6. 12. 2008 na ZS ve V. Bíteši

Obě mužstva nastoupila na tři pětky. Papírově silnější domácí se v úvodu utkání nechali zaskočit velice dobře bruslícím soupeřem a v desáté minutě prohrávali již 0:2. Do konce první třetiny se jim podařilo skóre srovnat.

Ve druhé třetině hosté již při prvním střídání měnili stav ve svůj prospěch a k bruslení přidali i tvrdost. Ta je však doslala do častých vyloučení, které nedokázali domácí využít a naopak ve své přesilovce inkasovali branku z hole Rouse. Vypadalo to, že je zápas rozhodnut. Do třetí třetiny domácí nastoupili již na dvě pětky. Častým napadáním a agresivnější hrou přinutili hosty k chybám. V závěrečných pěti minutách otočili skóre ve svůj prospěch a hostům nepomohla ani power-play.

Závěrem nutno podotknout, že hosté zaslouží velikou pochvalu za předvedený výkon.

HC Veverská Bitýška - TJ Šerkovice 12:1 (7:1, 1:0, 4:0)

Branky: Zavřel 2, Jurek 2, Klíma, P. Živný, V. Živný, Hofírek, Pilný, Kučera, Slanina, Skalník Asistence : Rumplík 2, Hofírek 2, Zavřel 2, Jurek, Živný V., Živný P., Obrdlík, Pilný, Kučera - Martin Flígl, asistence Topalev, vyloučení 7:4. rozhodčí Maloušek, Todorov, 25 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

Jednoznačné vítězství domácích, kteří už v 11. minutě vedli 5:0 a tím bylo prakticky rozhodnuto. Hosté nekladli téměř žádný odpor a zaostávali ve všech hokejových činnostech, což se nakonec projevilo i ve výši konečného skóre.