13. kolo OP - sezóna 2007 / 2008

Zpět

TJ Řečice - HC Sokol Křižanov 11:3 (4:1,2:2,5:0)

Branky za domácí Roman Trejbal 3, Brůha 3, Drdla 2, Petr Trejbal, Ondřej Šustáček, Kuchař, asistence Kuchař 4, Brůha 4, Roman Trejbal 3, Chrást 2, Petr Trejbal, Ondřej Šustáček, za hosty Škrob, David Komínek, Aleš Komínek, asistence Aleš Komínek 2, vyloučení 6:11. Z toho Klima (Řečice) 5 + 20, Aleš Komínek, David Komínek (oba Křižanov) 2 x 10 minut OT (OK), rozhodčí Lisa, Štěpánek, 40 diváků, hráno na ZS ve Žďáru n. Sáz.

V rychlém a kombinačním utkání předváděli především domácí hokej velmi dobré úrovně a po první třetině zaslouženě vedli 4:1. V průběhu druhé třetiny domácí poněkud zaváhali a hosté se snažili náskok domácích snížit. V jejich snaze jim však nepomohla ani výměna brankáře, navíc po dvou velmi slušně odehraných třetinách docházeli v průběhu třetí třetiny ke zbytečné nervozitě a vylučování. Řečice svým vítězstvím udržela kontakt s čelem tabulky.

TJ Náměšť nad Oslavou - HC Slavkovice 8:2 (1:0,4:1,3:1)

Branky za domácí Hradil 3, Krupička 2, Štiřík, Vildomec, Staněk, za hosty Kabelka, Mrkos, hráno na ZS v Náměšti, další podrobnosti nehlášeny.

Vcelku překvapivé vítězství domácích nad mužstvem Slavkovic, které bojovalo o jedno z míst na čele tabulky.

HC Spartak Velká Bíteš B - HC Vatín 12:1 (5:1,5:0,2:0)

Branky za domácí Petr Holík 3, Jiří Holík 3, Pohl 2, Dačev, Marek, Žák, Tomáš, asistence Staněk 3, Dačev, Trnka, Luděk Káňa, Zdeněk Káňa, Coufal, Vlček, Petr Holík, za hosty Novák, asistence Bednář, vyloučení 9:9, z toho Žák (V. Bíteš) 5 + 20 OK, rozhodčí Maloušek, Todorov, hráno na ZS ve V. Meziříčí.

V dohrávaném utkání 13. kola, které bylo současně posledním utkáním letošního okresního přeboru, domácí potvrdili roli favorita a už v prvních dvou třetinách nastříleli soupeři pověstnou "desítku". Třetí třetina se dohrávala v poklidu a domácí pohodlně kontrolovali vývoj až do konce.

SK Mostiště - HC Veverská Bitýška 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Branky za domácí Solař 2, Vojta Krejčí 2, Smejkal, Slavík, Syrový, asistence Freibauer 3, Toman, Pól, Solař, Syrový, Novák, Smejkal, za hosty Hofírek, asistence Gejdoš, vyloučení 10:17, navíc Slanina (Veverská Bitýška) 10 minut OT, Holčák (Veverská Bitýška) 10 minut OT a OT do konce utkání, Skalník (Veverská Bitýška) 10 minut OT, využití 3:0, oslabení 0:1, rozhodčí Kavina a Rosický, 200 diváků, hráno na ZS ve V. Meziříčí.

Domácí si tentokrát nenechali utéct úvod utkání. Hned zkraje soupeře přitlačili a ve druhé minutě Solař otevřel skóre. Hosté poprvé vystřelili až při přesilovce ve čtvrté minutě, ale s nebezpečnou tečí si mostišťský brankář poradil. Poměrně početná návštěva sledovala rychlý hokej, na poměry okresního přeboru mimořádné kvality. Domácí zdobila zodpovědná defenzíva, na kterou soupeř tentokrát těžko hledal protizbraň. Ve dvanácté minutě dokázal Vojta Krejčí ve středu kluziště převzít obranný lob Aleše Póla a svůj rychlý útok s trochou štěstí úspěšně zakončil.
Po přestávce hosté přitlačili, hráli hodně v mostišťském obranném pásmu, ale ke střelbě se přes důsledně bránícího protivníka moc nedostávali. Výjimkou byla končící třetí minuta, kdy jejich velkou šanci zlikvidoval spolehlivý Uhlíř v mostišťské brance. Domácí si trochu vydechli až po pěti minutách, kdy hráli přesilovku. V ní nejprve Solař trefil tyčku Vrbovy branky a odražený puk poslal nekompromisně do sítě Smejkal. Tento gól znamenal pro hosty definitivní konec nadějí. V dalších minutách totiž následovala série bitýšských vyloučení, ukončená prvním trestem pro hráčskou lavičku. Ve čtyřiatřicáté minutě našel Syrový před brankou volného Vojtu Krejčího a ten přidal čtvrtý gól. Než se hosté dočkali druhé přestávky, zrealizovali ještě Slavík s Novákem a Solař s Freibauerem dvě přečíslení a domácí vedli už 6:0.
Poslední třetina už nemohla nic změnit. Domácí se soustředili především na to, aby utkání ve zdraví dohráli, a tak už toho zbytek zápasu kromě řady vyloučených moc nenabídl. Ve dvaapadesáté minutě zaznamenal Hofírek čestný úspěch hostů a o necelou minutu později Syrový uzavřel střelecký účet zápasu.