14. kolo OP - sezóna 2007 / 2008

O minulém víkendu skončil 14. kolem další ročník Okresního přeboru v ledním hokeji. Vítězem se stalo mužstvo HC Veverská Bitýška. Boj o prvenství byl otevřený do posledního kola, mezi mužstvy na prvních třech místech je nejtěsnější rozdíl jediného bodu. K úplnému dokončení soutěže zbývá odehrát poslední odložené utkání V. Bíteš - Vatín, jeho výsledek však už nebude mít vliv na postavení jednotlivých mužstev v tabulce.

HC Sokol Křižanov - SK Mostiště 3:7 (1:2,2:2,0:3)

Branky za domácí Klement 2, Štěpánek, asistence Aleš Komínek 2, Škrob, Hudec, za hosty Syrový 2, Toman, Vojtěch Krejčí, Novák, Solař, asistence Freubauer 4, Toman 3, Solař, Slavíček, Václav Krejčí ml., Novák, další podrobnosti nehlášeny.
Hosté, kteří stále měli naději na vítězství v letošním ročníku okresního přeboru, si překvapivě po dvě třetiny nevěděli rady s houževnatými hráči Křižanova. Až poslední třetina všechny přesvědčila o převaze hostů, kteří třemi brankami zpečetili své poslední vítězství.

HC Veverská Bítýška - HC Spartak Velká Bíteš B 8:2 (4:0,3:2,1:0)

Branky za domácí Gejdoš 3, Jurek 2, Klíma, P. Živný, Hofírek, asistence Klíma 2, Živný P. 2, Hofírek 2, Skalník 2, za hosty Marek, Tomáš asistence, Tomáš, rozhodčí Lerch, Doležal, 50 diváků.
Domácí ve snaze udržet vedoucí místo v tabulce a získat tak titul přeborníka okresu nastoupili k utkání s jediným cílem - vyhrát. Už první třetina všechny přítomné přesvědčila, že svůj záměr myslí vážně a domácí si vytvořili dostatečný náskok, který v dalším prúběhu utkání už jen kontrolovali.

HC Vatín - TJ Náměšť n. Osl. 1:5 (1:2,0:1,0:2)

Branky za domácí Kalců, asistence Holoubek, za hosty Spířil, Vildomec, Čada, Krupička, Strnad, asistence Sázavský, Čada, Vildomec, Spiříl, Komárek, vyloučení 6:4, rozhodčí Hájek, Kopeček, hráno na ZS ve Žďáru n. S.
Očekávané vítězství hostů, domácí stačili být rovnocennými soupeři pouze v první třetině, pak rozhodla větší hokejová vyspělost hostů.

HC Slavkovice - TJ Řečice 3:9 (2:3,1:2,0:4)

Branky za domácí M. Dvořák 2, Zdražil. Asistence Zdražil, Dvořák, M. Polívka, za hosty Roman Trejbal 4, Brůha 3, Ondřej Šustáček 2, asistence Březina 3, Kuchař 2, Petr Trejbal, Vrbka, Šustáček, vyloučení 6:6, využití 0:2, v oslabení 1:2, rozhodčí Fixa, Mahel, hráno na ZS ve Žďáru n. S.
Utkání začali lépe hráči Řečice, kteří po 11 minutách vedli 3:0. Do konce třetiny se podařilo slavkovickým snížit na rozdíl jediné branky. Od druhé třetiny se začala projevovat již několik zápasů trvající nemohoucnost domácích útočníků vstřelit gól a také absence několika klíčových obránců. A také se ukázal odlišný způsob posuzování nedovolených zákroků. Zatímco v úvodu utkání pískali rozhodčí všechny fauly na obou stranách, ve druhé třetině se pískaly fauly jen domácím. Ve třetí třetině Slavkovicím došly síly a dostali ještě čtyři branky. Hráči Řečice byli lepším týmem a zasloužili si vyhrát, ale to co někteří z nich předváděli - přehnaná tvrdost - to k dobrému hokeji nepatří.