8. kolo OP a 7. kolo OS - sezóna 2007 / 2008

HC Sokol Křižanov - HC Slavkovice 0:5 (kontumačně)

Utkání HC Sokol Křižanov - HC Slavkovice bylo z rozhodnutí STK pro neoprávněný start hráče na cizí registrační průkaz v družstvu Křižanova kontumováno 0:5 ve prospěch HC Slavkovice.

TJ Řečice - HC Vatín 15:3 (6:1,5:1,4:1)

Branky za domácí Roman Trejbal 3, Brůha 3, Petr Hájek, 2, Vrbka 2, Kuchař 2, Jan Hájek 2, Březina, asistence Roman Trejbal 6, Brůha 3, Ondřej Šustáček 3, Březina, Vrbka, Petr Hájek, Petr Trejbal, za hosty Dudáček, Volánek, Novotný, vyloučení 9:8, využití 3:0, oslabení 3:0 rozhodčí Koželuh, Štěpánek, 20 diváků, hráno na ZS ve Žďáru n.S.
Velmi pohledné a rychlé utkání, ve kterém domácí převyšovali soupeře výbornou kombinací a dobrou hrou, výsledkem byl vysoký počet vstřelených branek a deklasování soupeře.

TJ Náměšť n.Osl. - HC Veverská Bítýška 7:8 (2:2,4:4,1:2)

Branky za domácí Vidomec 2, Sázavský 2, Strnad 2, Jiří Němec, za hosty Jurek 2, Skalník, Hajný, Kučera, Hofírek, Živný, Kolčán , rozhodčí Sysel, Toman, 100 diváků, hráno na ZS v Náměšti n.Osl.
Další podrobnosti nehlášeny.

HC Spartak Velká Bíteš - SK Mostiště 2:3 (2:2,0:1,0:0)

Do odpoledního utkání vstoupili hosté s platnou podporou diváků a již v 6 minutě vybídl Syrový krásnou přihrávkou za domácí obránce Svobodu. Domácí se na led dostavili v 10ti hráčích a vyloženě se na ledě v 1.třetině hledali. Vedení srovnali při přesilovce z hole Holíka Jiřího. Bruslařsky lepší soupeř zvýšil také při přesilovce vedení o jeden gól, avšak nečekané zaváhání zadáků potrestal poslední minutě první třetiny Holík Petr.
Ve druhé třetině domácí na 10 minut uzamkli Mostiště ve vlastní třetině, ale nedokázali využít šancí a po chybě se na řítila trojice Kafka, Syrový, Svoboda na domácího osamoceného zadáka a posledně jmenovaný bez menších potíží ve 27.minutě vsítil třetí branku.
Poslední třetina nabídla několik vyloučení, které žádné mužstvo nevyužilo. V posledních dvou minutách hráli domácí přesilovku 5na4 avšak nedokázali využit ani powerplay a tak si hosté odvážejí další skalp domácího spartaku.

branky (asistence):
Velká Bíteš: 14.min:Holík Jiří, 20.min:Holík Petr (Káňa)
Mostiště: 6.min: Svoboda Jiří (Syrový), 18.min: Novák Radek (Syrový), 27.min: Svoboda Jiří (Syrový, Kafka)
vyloučení: 10:13, využití: 1:1, počet diváků: 60, rozhodčí: Fiksa, Nedělka

dohrávané utkání 4. kola:

HC Vatín - HC Veverská Bítýška 4:10 (1:4,2:3,1:3)

Branky za domácí Novák 2, Zídek, Novotný, asistence Novotný, Zídek, Dudáček, Juda, za hosty J. Kučera 2, V. Živný 2, M. Klíma, Pilný, Vacek , Gajdoš, Hajný, P. Živný, asistence Živný 2, Vacek, Jurek, Skalník, Rumplík, Slanina, Hajný, Klíma, Holčák, vyloučení 2:5, rozhodčí Říčan, Štěpánek, hráno na ZS ve Žďáru n.S.
Zápas začal pod tlakem hostí, domácí marně odolávali nájezdům soupeře, nepomohl ani gól vstřelený Novákem. Druhá třetina přinesla vyrovnanější hokej, když domácí zlepšili obranu a nedovolili tak snadný průnik hostů do svého pásma. Do poslední části již domácím ubývalo sil a tak podlehli soupeřům vysoko 4:10.

TJ Jiskra Měřín - TJ Šerkovice 2:11 (0:5,1:3,1:3)

Branky za domácí Láznička, Strnad, asistence Strnad Navrátil, za hosty Erik Flígl 3, Darkwah 2, Pokorný 2, Jan Pospíšil, Martin Flígl, Ondřej Pospíšil, Císař, asistence Martin Flígl 3, Erik Flígl 2, Jan Pospíšil, Prokeš, Chmelíček, Dufek, rozhodčí Maloušek, Todorov, 20 diváků, hráno na ZS ve V. Meziříčí.
Hosté prakticky rozhodli utkání v první třetině. Měřínští hráči pouze přihlíželi, jak hokejisté Šerkovic bruslí a dávají branky. Do konce utkání už Šerkovice jen kontrolovaly hru a zaslouženě zvítězily. Domácím nepomohlo ani střídání brankářů v průběhu utkání.

Dohrávané utkání 1. kola:

TJ Jiskra Měřín - TJ Šerkovice 2:8 (2:3,0:0,0:5)

Branky za domácí Necid, Šmejkal, asistence Janeček, Sýkora, za hosty Pospíšil 2, Erik Flígl 2, Prokeš, Martin Flígl, Pokorný, Jiřím Flígl, asistence Martin Flígl 2, Chmelíček, Stanislav Pokorný, Prokeš, Vít Pokorný, rozhodčí Maloušek, Todorov, 50 diváků, hráno 29.12.2007 na ZS ve V. Meziříčí.
Utkání bylo hráno s obrovským nasazením obou soupeřů a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Domácí dokázali po dvě třetiny držet krok s dobře bruslařsky vybaveným soupeřem, ale v poslední části hokejisté Měřína nedokázali proměnit řadu vyložených brankových příležitostí a naopak soupeř měl při střelbě daleko větší štěstí, zejména když brankář domácích měl svůj podíl na několika brankách. Tak se stala porážka pro Měřín až příliš krutou.