17. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

HC Sokol Křižanov - HC Nedvědice B 12:3 (4:2,5:0,3:1)

Branky: Lukáš Musil 3, Škrob 3, David Komínek, Aleš Komínek, Holý, Leoš Veselý, Anderle, Hudec - Jíra, Krejčí, Štarha, další podrobnosti nehlášeny, hráno v neděli 15. 2. 2009 na ZS ve V. Meziříčí.

V utkání dvou týmů spodní části tabulky byli tentokrát domácí lepším celkem. Po vcelku vyrovnané první třetině dokázali v průběhu druhé třetiny vstřelit pět branek a jednoznačně tak dát směr ke konečnému vítězství a tím i k možnosti posunu v tabulce před družstvo Šerkovic. V poslední třetině už polevili a jenom pohodlně kontrolovali průběh.

TJ Náměšť - HC Spartak Velká Bíteš B 6:3 (1:1,5:3,-:-)

Branky: Sázavský, Špiřík, Oberreiter, Vildomec, Bauer, asistence Krčál, Němec, Toth, Staněk, Pejchal, Strnad - Pohl 2, Rozmahel, rozhodčí Maloušek, Todorov, Sysel, hráno v sobotu 14. 2. 2009 na ZS v Náměšti n. Osl.

Hosté přijeli s minimálním počtem hráčů a začátek utkání se zdržel. Po zahájení začali domácí náporem, ale brankář hostů odolával stálému náporu domácích. Až při vyloučení dvou hráčů domácích hosté v přesilovce 5:3 vstřelili vedoucí branku, domácím se těsně před koncem třetiny podařilo vyrovnat. Druhá třetina opět začala velkým náporem domácích, který jim tentokrát přinesl čtyři těsně za sebou vstřelené branky, a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Když těsně před koncem druhé třetiny byl nezaviněně po odražené střele zraněn hráč hostů a musel být přivolanou záchrannou službou odvezen do nemocnice, rozhodčí zápas ukončil po druhé pro malý počet hráčů družstva hostů. O definitivním výsledku utkání, tj. jestli bude výsledek kontumován ve prospěch domácích nebo jestli bude ponechán výsledek dosažený na ledě, rozhodne STK řídícího orgánu.

SK Mostiště - TJ Řečice 12:4 (8:1,3:0,1:3)

Branky: Pokorný 4, Slavík 4, Vidlák 2, Toman, Jiří Svoboda, asistence Pokorný 3, Freibauer 3, Solař), (Zahradníček, Smejkal), Novák, Toman, Zahradníček, Slavík, Syrový - Petr Trejbal 2, Klement, Drdla, asistence Diviš 2, Petr Trerjbal, Dítě, rozhodčí Maloušek, Sysel, Todorov, hráno v pátek 13. 2. 2009 na ZS ve V. Meziříčí

Mužstva spolu sehrála víceméně přátelské utkání, které bylo brzy rozhodnuté, Domácí si tak pojistili účast v play-off, kdežto hosté tuto možnost definitivně ztratili.

TJ Šerkovice - HC Veverská Bitýška 1:3 (0:1,0:1,1:1)

Branky: Topalov, asistence M. Flígl - P. Živný, V. Živný, Obrdlík, asistence P. Živný, V. Živný, Skalník, Gajdoš, vyloučení 2:7, bez využití, rozhodčí Ivan Štětina, hráno v neděli 15. 2. 2009 na ZS v Nedvědic. Vítězství hostů je zasloužené. Měli více ze hry, domácí doplatili na absence v sestavě. Nejlepším hráčem domácích byl brankář Dinga, který své mužstvo několikrát podržel. Šerkovice snížily čestnou brankou až tři minuty před koncem.