3. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

TJ Řečice - HC Nedvědice 10:1 (1:0,5:1,4:0)

branky: Kuchař 3, Roland Trejbal 2, Brůha 2, Diviš, Novotný, Drdla - Šibor, vyloučení 5:5, rozhodčí Hájek, Fiksa, 50 diváků, hráno na ZS ve Žďáru nad Sáz.

V úvodní třetině se domácím nedařilo překonat výborně chytajícího brankáře hostů, ve druhé třetině však došlo ke zlomu a domácí si vytvořili dostatečný náskok. Závěr utkání byl už jejich jednoznačnou záležitostí a nakonec zvítězili výrazným rozdílem.

HC Spartak V. Bíteš - HHK Velké Meziříčí B  5:2 (2:1,1:1,2:0)

branky: Benda, Holík, Tuček, Rozmahel, Marek - Plhák, Kudláček, vyloučení 15:11, využití 3:1, 50 diváků, rozhodčí Sysel, hráno 1.11.2008 na ZS ve V. Bíteši.

Domácí mužstvo vstoupilo do utkání s mírou obavou z čerstvě vyhlížejícího soupeře. Znatelná domácí opatrnost byla v 10.min. potrestána brankou Plzáka. Hokejisté Velké Bíteše v první třetině odpověděli dvěma po sobě rychlými brankami v přesilových hrách, o které nebyla celý zápas nouze.
Druhou třetinu se hokej dal srovnat s přetlačovanou o puk, ve které měli zcela zajisté navíc hosté z Velkého Meziřící. Také proto v 36. minutě srovnali na stav 2:2 a začínalo se znovu. Avšak v poslední minutě třetiny vypustil Tuček střelu švihem a ta prošla hostujícímu gólmanovi za záda.
Třetí třetina byla po neúpravě ledové plochy spíše o bruslení a rychlý technický hokej byl na dovolené. To se ale vyplatilo domácím, kteří opět využili přesilové hry a dotáhli zápas do vítězného konce.

TJ Náměšť n.O. - SK Mostiště - utkání bylo po dohodě obou klubů odloženo

HC Vev. Bitýška - HC Sokol Křižanov 14:5 (7:1,4:2,3:2)

branky: V. Živný 3, P. Živný 2, Zavřel 2, Klíma, Kadlec, Jurek, Hajný, Obrdlík, Vacek - Škrob 2, Komínek, Kotík, Štěpánek, vyloučení7:8, 20 diváků, rozhodčí Maloušek, Todorov, hosté neproměnili trestné střílení.

Jednoznačná záležitost domácí­ch. V čase 7:43 byl stav ž 4:0 a zbytek utkání­ byl dohrán v naprostém klidu.