4. kolo OP - sezóna 2008 / 2009

HC Nedvědice B - SK Mostiště 3:6 (0:1, 2:4, 1:1)

Branky: Darkwau, Sís, Kvasnica - Freibauer 2, Josef Svoboda, Pokorný, Novák, Slavík, asistence Freibauer 2 Pokorný 2, Toman, Syrový, vyloučení 3:9, Využití 1:2, v oslabení 1:0

Po celou první třetinu se domácí bránili náporu hostů. Nevymanili se z něj ani při svých třech přesilovkách a ve hře je v tu chvíli držel jen šikovný Dinga v jejich brance. Ten v úvodním dějství zlikvidoval osmnáct střeleckých pokusů soupeře a překonal ho až v sedmnácté minutě Freibauer. Po přestávce to hosté zkusili trochu jinak. Přidali na důrazu v bezprostřední blízkosti brankoviště domácích a rychle si vypracovali čtyřbrankový odstup. S narůstajícím náskokem ovšem ubývalo zodpovědnosti v mostišťské defenzivě a v devětadvacáté minutě zaznamenali také domácí první úspěch. Že to nebyla náhoda, potvrdili o pět minut později, když při vlastním oslabení potrestali další mostišťskou hrubku. To už hostům došlo, že si zbytečně koledují o komplikace. Zpozorněli v obraně a v devětatřicáté minutě po rychlé kombinaci vstřelili pátou branku. Třetí třetina se už dohrávala v poklidném tempu. Hosté kontrolovali hru, přidali šestý gól, a i když potom v sérii oslabení potřetí inkasovali, vítězství si už pohlídali.

HC Sokol Křižanov - TJ Šerkovice 10:5 (0:3,2:2,8:10)

Branky: Aleš Komínek 2, David Komínek 2, Veselý Jiří 2, Veselý Leoš, Musil, Malý, Štěpánek - Petr Pokorný 2, Zdeněk Pokorný, Fiala, Prudký, podrobnosti nehlášeny

HHK Velké Meziříčí B - HC Veverská Bitýška 1:3 (1:1,0:2,0:0)

Branky: Krča, asistence Hrnčíř - P. Živný, Vacek, Skalník, asistence V. živný, Pochop, Skalník, Kadlec, vyloučení 9:14, hosté navíc OT a 2+10 OT, využití 1:1, poměr střel na branku 34:34, rozhodčí Maloušek, Kavina, 46 diváků, hráno 8. 11. 2008 na ZS ve V. Meziříčí

Zápas byl vyrovnaný, o čemž svědčí i poměr střel na branku. Velký podíl na skóre mají oba brankáři, kteří předvedli bezchybné výkony. Utkání rozhodla zkušenost hostujícího týmu, který domácí sice nechal hrát, ale k ničemu důležitému je nepustil. Domácí se snažili více bruslit, ale chyběl jim nápad jak na ostřílené hokejisty z V. Bitýšky něco vymyslet.

TJ Řečice - HC Spartak V. Bíteš 8:6 (8:6,2:4,3:2,3:0)

Branky: Brůha 3, Ondřej Šustáček 2, Kuchař 2, Roman Trejbal - Tuček 2, Marek 2, Coufal, Holík, vyloučení 13:12, z toho domácí 2 x 2+10, hosté jednou TH, rozhodčí Fiksa, Štěpánek, hráno na ZS Ve Žďáru n. S.

Když domácí dali poměrně jednoduše první branku, zdálo se, že půjde o pohledné utkání, které navíc bude pro domácí snadnou záležitostí. Hosté se však vzápětí rozehráli k vynikajícímu výkonu a před koncem 1. třetiny už vedli 1:4. Druhou třetinu provázela častá vyloučení na obou stranách, hra byla rozkouskovaná a nakonec ji domácí se štěstím vyhráli 3:2. Ve třetí třetině za stavu 5:6 v neprospěch domácích se jim podařilo vyrovnat a zdálo se, že utkání skončí remízou. Dvě minuty před koncem však domácí otočili na 7:6, hosté si 30 vteřin před koncem vzali oddechový čas, odvolali brankáře a sevřeli domácí před jejich brankou. Ondřeji Šustáčkovi se však podařilo střelou přes celé hřiště trefit prázdnou branku soupeře a domácí tak zvítězili 8:6