2. kolo finále OP - sezóna 2009 / 2010

Letošní ročník Okresního přeboru v ledním hokeji Žďár nad Sázavou vyvrcholil druhým, rozhodujícím finálovým utkáním o titul Přeborníka okresu.

O pořadí ve finále rozhoduje počet nejprve bodů z obou vzájemných zápasů, pak skóre z obou vzájemných zápasů, v případě rovnosti se po druhém zápase prodlužuje 5 minut a pak následují samostatné nájezdy do rozhodnutí.

HC Veverská Bítýška - TJ Náměšť 4:5 (2:0;2:4;0:1)

Branky a asistence: Václav Živný (Klíma), Klíma (Skalník), Milan Hakl (Slanina), Kadlec (Václav Živný) - Kejda, Sázavský, Strnad, Tóth, Fiala, vyloučení 7:5, rozhodčí Lerch, Bartoněk, Bártek, 80 diváků, hráno na ZS v Rosicích u Brna.

Domácí byli v první třetině jasně lepším týmem. Soupeř hrál zakřiknutě a za dvoubrankový rozdíl ve skóre mohl děkovat jenom vychýlené mušce útočníků Veverské Bítýšky. Ve druhé části hry si hosté uvědomili, že bojují o titul přeborníka, zvýšili aktivitu a mezi 26. a 29. minutou otočili skóre. Když pak tři minuty před druhou sirénou zvýšili již na 2:4, zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí si vzali oddechový čas a do konce třetiny stačili vyrovnat, když svoji čtvrtou branku vstřelili ve vlastním oslabení. O svém vítězství rozhodla Náměšť n. O. ve 46. minutě, když využila přesilovou hru. Domácí vyvíjeli enormní úsilí ve snaze změnit pro ně nepříznivý stav, vypracovali si několik nadějných příležitostí a dokonce měli výhodu přesilovky pěti proti třem, ale veškerá snaha byla marná. Ze zisku titulu přeborníka se tak, po výhře v prvním finálovém kole 4:3, těšil vítěz základní části okresního přeboru - celek TJ Náměšť nad Oslavou.

Hned po skončení utkání předal zástupce OVV ČSLH vítězi letošního ročníku okresního přeboru v ledním hokeji Žďár nad Sázavou 2009 - 2010 pohár Přeborníka okresu.