2. kolo OP - sezóna 2009 / 2010

TJ Náměšť - HC Nedvědice B 14:3 (6:1;4:1;4:1)

Branky: Sádovský 2, Kejda 2, Čada 2, Fila 2, Toth 2, Fiala, Rous, Franěk, Špaček, asistence Kout 4, Sádovský 3, Kejda 2, Fiala 2, Strnad, Majer, Fila, Rous, Marek - Jíra, Štarka, Dudák, asistence Hrbáč 2, vyloučení 7:12, navíc Fila (TJ Náměšť) 10 minut OT, využití 5:2, hráno na ZS v Náměšti.

Utkání mělo průměrné tempo a bylo na něm vidět, že mužstva se teprve rozehrávají a nemají mnoho natrénováno. Celý zápas proběhl v režii domácích, kteří převyšovali soupeře ve všech směrech.

SK Mostiště - HC Veverská Bitýška 6:5 (3:0, 2:4, 1:1)

Branky: Freibauer 2,Toman 2, Musil, Syrový, asistence Freibauer 3, Smejkal 2, Václav Krejčí st., Musil, Toman, Novák - Hakl, Skalník, Václav Živný, Slanina, Brychta, asistence Gejdoš, Přemysl Živný, Klíma, Brychta, Slanina, Horáček, vyloučení 4:10, navíc Hajný (HC Veverská Bitýška) 10 minut OT, využití 3:1, rozhodčí Maloušek - Todorov, Kavina, 70 diváků, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí.

Během jedenácti minut druhé třetiny hosté zlikvidovali čtyřbrankový mostišťský náskok a o vítězství domácích nakonec rozhodla tečovaná střela necelou půlminutu před koncem zápasu.

HC Sokol Křižanov - HC Spartak V. Bíteš B 11:4 (2:1;4:3;5:0)

Branky: Veselý 4 Andrla 3, Aleš Komínek 2, David Komínek , Malý - Dočkal, Holík, Rozmahel, Marek, další podrobnosti nehlášeny

HHK Velké Meziříčí B - TJ Řečice 7:3 (4:2;2:0;1:1)

Branky: Pelíšek 2, Navrátil, Barák, Šoukal, Peterka, Invald, asistence Vondráček 3, Trnka 2, Navrátil 2, Barák, Musil, Tůma, Pelíšek, Bradáč, Zelníček, Šlapal - Kuchař, Brůha, Drdla, asistence Brůha 2, Kuchař, vyloučení 7:9, využití 1:1, rozhodčí Kavina - Todorov, Maloušek, 30 diváků, hráno na ZS ve V. Meziříčí.

Začátek zápasu byl jako na houpačce. V 5. minutě domácí prohrávali 0:2, v 11. minutě už vedli 4:2. Štěstím bylo, že se z ospalého úvodu rychle probrali a vytvořili si v první třetině slibný náskok. Ve druhé části už hosté, kteří nastoupili s minimálním počtem hráčů, přestali stíhat bruslit a tak domácí hru zcela ovládli. Ve třetí třetině se domácí nechali zbytečně vylučovat (celkem pětkrát) a tím hostům dali šanci dohrát zápas s přijatelným výsledkem. Po sedmé brance v polovině závěrečné části Řečice vzápětí využila přesilovku 5:3 a do konce zápasu už nebyla z obou stran vůle vylepšit brankový účet zápasu.

Pokud by hostující celek přijel s více hokejisty, byl by zápas určitě dramatičtější, protože Řečice hokej hrát určitě umí.