2. semifinálové kolo Play-off OP - sezóna 2010 / 2011

Zpět

SK Minerva Boskovice B - HC RH Centrum Brno 2:6 (0:0;1:3;1:3)
Branky Tlamka, Hofman, asistence Hasoň, Krejčíř, Konečný - Hradil 2, Křetínský, Růžička, Martin Kerbler, Vítek, asistence Zavřel 3, Sochorec 2, Kalík, Čaňo, Martin Kerbler, Jabůrek, Růžička, vyloučení 7:8, využití 0:2, v oslabení 0:1, rozhodčí Kopeček, Říčan, Majtner, hráno na ZS v Boskovicích.
Přes vysoký brankový rozdíl v prvním utkání domácí ani hosté zápas nevypustili a obě mužstva se snažila o sehrání co nejlepšího výsledku, i když v postup Boskovice asi věřil málo kdo. Největší rozdíl v kvalitě obou celků se ukázal, tak jako i v prvním semifinálovém utkání, při přesilových hrách, kdy hosté z Brna dostávali domácí pod těžkou defenzívu, dokázali vstřelit soupeři tři branky a zlomit tak definitivně odpor domácích. Přes relativně vysoké vítězství hostů mělo utkání oboustranně velmi kvalitní úroveň, skvělou práci odvedli i rozhodčí, své umění předváděli oba brankaři, a tak mohli být fanoušci obou táborů spokojeni.
Do finále postoupil zcela zaslouženě nejlepší tým skupiny B - HC RH Centrum Brno, který prošel celou sezónou pouze s drobnými škobrtnutími a může se tak těšit na závěrečné boje o celkové první místo.

TJ Náměšť nad Oslavou - SK Mostiště 7:4 (1:4;2:0;4:0)
Branky Pejchal 4, Rous 2, Lainka, asistence Kejda 2, Špaček, Lainka, Pejchal, Spiřík, Sázavský, Strnad - Vojtěch Krejčí 2, Slavík, Šlapal, asistence Václav Krejčí 2, Vaněk, Svoboda, Krška, Musil, Slavík, vyloučení 6:120, z toho 5+OK osobní trest do konce utkání Jan Fila (Náměšť) za krosček, využití 3:2, v oslabení 0:0, rozhodčí Fiksa, Hájek, P. Lisa, delegát utkání Oldřich Pelikán (OVV ČSLH Žďár n. S.), 270 diváků, hráno na ZS v Náměšti n. Osl.
Utkání dvou soupeřů, kteří na sebe v této sezóně narazili už počtvrté, začalo ve svižném tempu. Náměšti opět vyšel začátek utkání a už v první minutě vedla. Hra se vyrovnala, obě mužstva hrála bez úspěchu po dvou přesilovkách, až teprve v šestnácté minutě bylo po akci Slavíka srovnáno i skóre. Pak o sobě dal opět vědět náměšťský zlý muž Fila. Ošklivým krosčekem poslal do sprch mostišťského obránce a sám jej také s osobním trestem do konce utkání následoval. Zbytek třetiny tak dohrávali domácí v oslabení, dvakrát dokonce jen ve třech hráčích a hosté to jaksepatří potrestali, když v rozpětí necelých dvou minut nastříleli tři branky a obrátili tak směr vývoje utkání na svou stranu. Fanoušci hostujícího Mostiště, kteří přijeli na utkání, neustále povzbuzovali své hráče a většina z nich si už myslela, že náskok uhájí a postoupí do finále. Druhou třetinu zahájila Náměšť náporem, zpřesnila hru a snažila se vyvarovat všech předchozích chyb. Dostávala se často do brankových šancí, ale vážnou překážkou byl brankář hostí Prchal. Naopak hosté byli pasivní už při dohrávané přesilovce, pak se museli dvakrát bránit v oslabení a z tlaku se vymanili až v polovině utkání. To se na delší dobu nastěhovali do domácího obranného pásma, jenže z dobrých pozic většinou mířili mimo, a když to už vypadalo, že se dočkají páté trefy, postavila se Štěstěna na stranu domácích a puk se od tyčky odrazil mimo branku. Aktivní pětiminutovku hosté ukončili zmatkem v obranném pásmu, po němž Pejchal v 37. minutě snížil. Po této brance se mostišťská defenziva na chvíli sesypala, Náměšť ovládla kluziště, za necelou minutu přidal Rous kontaktní gól a do přestávky už hosté jen urputně bránili těsné vedení. V poslední dvacetiminutovce převaha domácích gradovala. Mostišťská branka byla pod stálou palbou a po dvou využitých přesilovkách zvyšoval v devětačtyřicáté minutě Pejchal už na 6:4 a zvrátil tak naposledy průběh zápasu ve prospěch Náměště. Tento stav už zajišťoval postup do finále a hosté si toho byli vědomi. Proto se přece jen začali o slovo znovu hlásit hráči mostišťského celku, ale jejich herní vzestup přibrzdilo další vyloučení. Oslabení přečkali a v následné přesilovce si vypracovali dvě velké šance, které však zůstaly nevyužité. Závěr zápasu dohrávali hosté opět v oslabení. I ve čtyřech operovali v útočném pásmu, ale domácí se ubránili a stejně jako utkání 31 vteřin po začátku gólově otevřel, tak je taky 31 vteřin před koncem gólově uzavřel nejlepší hráč semifinálové série, náměšťský Pejchal a domácí se tak mohli radovat z postupu do finále. Za předvedený výkon je nutno pochválit mužstvo hostů - SK Mostiště, které podalo výborný výkon a stačilo málo a z postupu do finále se mohlo Mostiště radovat. Domácí však šli za svým vítězstvím rozhodněji a s větším nasazením. Utkání mělo výbornou kulisu, diváci bouřlivě povzbuzovali oba soupeře stejným dílem, což přispělo k celkovému velmi pěknému sportovnímu zážitku. Přestože v prvním semifinálovém utkání vyhrál SK Mostiště o jedinou branku 11:10, v součtu obou vzájemných utkání postupuje do finálových bojů domácí TJ Náměšť díky lepšímu skóre.

Do finálových bojů tak v závěru letošního ročníku okresního přeboru v ledním hokeji postoupily celky HC RH Centrum Brno a TJ Náměšť n. Oslavou.