17. kolo OP - sezóna 2012 / 2013

TJ Šerkovice - SK Mostiště 7:8 (1:0;5:3;1:5)
branky Chmelíček 2, Krupička 2, Matuška, Jiří Fligl, Pospíšila, sistence Moučka 2, Krupička, Jiří Fligl, Petr Pokorný, ít .Pokorný, Erik Fligl - Pokorný 5, Solař 3, asistence Novák 4, Václav Krejčí ml. 3, Jiří Svoboda, Smejkal, Syrový, vyloučení 5:4 + TS ve prospěch hostů (proměněno), využití 0:2, v oslabení 0:0, 45 diváků, rozhodčí Majtner, Štětina, hráno na ZS v Nedvědici.
Sněžení v první polovině zápasu, náhodné góly a velký obrat v poslední části hry. Tak by se dal charakterizovat zajímavý, slušně vedený zápas. První třetina a část druhé se nesla v duchu hesla "nahoď a brusli". Sněžení ovlivnilo kvalitu hry a tak se nikdo z přítomných diváků nedivil, že v první části padl jen jeden gól. Střelci se začali probouzet hned od úvodu prostřední části hry. V polovině zápasu byl stav 2:2, poté sněžení ubralo na intenzitě a hokejistům to rozhodně nevadilo. V rozmezí čtyř a půl minuty padlo celkem pět gólů a domácí šli do šaten za velice příznivého stavu 6:3. Ovšem v závěrečné třetině hosté pravidelně co čtyři minuty ukrajovali z náskoku domácích, aby v 56. minutě dokonali obrat na 6:7. O minutu později zvýšili z trestného střílení na 6:8. Domácí ještě stihli 75 vteřin před koncem při power-play snížit, na víc jim ale nezbyl čas.

HC Veverská Bitýška - TJ Náměšť nad Oslavou 7:6 (0:3;4:2;3:1)
branky Čtvrtníček 3, Němčanovský, Přemysl Živný, Němec, Skalník, asistence Přemysl Živný 3, Píša 2, Čtvrtníček 2, Němec 2, Hauzner, Hajný, P. Hakl - Bauer 3, Sázavský, Staněk, Doležal, asistence Kejda 4, Staněk, Špiřík, Rous, vyloučení 5:6, využití 1:0, v oslabení 1:0, rozhodčí Pekárek, Musil, Rosický, 50 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.
První minuta 0:1, osmá minuta 0:3, dvacátá druhá minuta 0:4 a zdálo se, že je hotovo. Domácí to ale nevzdali a po druhé siréně se šlo do kabin za stavu 4:5. V poslední třetině pak dokonali obrat a uštědřili vedoucímu týmu tabulky první porážku v letošním soutěžním ročníku. Hrál se rychlý, pohledný a fér vedený hokej, k čemuž svým kvalitním výkonem přispěla i trojice rozhodčích.

HC Sokol Křižanov - HC Spartak Velká Bíteš B 7:8 po samostatných nájezdech (0:1 na nájezdy)
třetiny nehlášeny, branky Kolečkář 3, Bílovský 3, David Komínek, asistence Hudec, David Komínek, Petrák, Krátký - Dočkal 3, Dvořák 2, Burian, Pohl, Dačev ze samo-statného nájezdu, asistence Pohl 2, Michal, Komínek, Holík, Marek, Burian, vyloučení 14:10, navíc Snílek (Křižanov) 10 minut OT za nesportovní chování a Tomáš Kotík (Křižanov) 10 minut OT za nesportovní chování, rozhodčí Lainka, Sobotka, Maloušek, hráno na ZS ve Velkém Meziříčí.
Utkání bylo vcelku vyrovnané, o čemž svědčí i výsledek v normální hrací době, na nájezdy však byla V. Bíteš lepší a získal tak dva body

HC Nedvědice - HC Tatran Hrušky 0:5 (0:1;0:2;0:2)
branky R. Holoubek 2, V. Laichman, Tlčík, J. Laichman, asistence J. Laichman, vyloučení 4:4, navíc Sís (Nedvědice) 10 minut OT za nesportovní chování, Jabůrek (Nedvědice) 2+10 minut OT za sekání a nesportovní chování, 50 diváků, hráno na ZS v Nedvědici.
V Nedvědici bylo sehráno utkání dvou týmů ze spodní části tabulky. Nedvědice nevyužila výhodu domácího prostředí a hokejovější hosté zaslouženě zvítězili.

HC Zastávka - SK Minerva Boskovice B 5:3 (1:1;2:1;2:1)
branky Jelínek 2, Vopálka, Gross, Stromecký, asistence Bartoněk 2, Stromecký, Klíma - Hrbáček, Hasoň, Ševčík, asistence Ševčík, Konečný, vyloučení 7:9, z toho Gejdoš (Zastávka) 10 minut OT za nesportovní chování, Ševčík (Boskovice) 10 minut OT, využití 2:1, v oslabení 1:1, rozhodčí Homola, Jeřábek, 60 diváků, hráno na ZS v Rosicích.
Ve vyrovnaném utkání, řízeném extraligovými rozhodčími, rozhodli domácí o zisku tří bodů až těsně před koncem třetí třetiny. Využili totiž přesilovku a vítězství potvrdili naopak při vlastním oslabení, kdy hosté inkasovali při hře bez brankáře.

HLC Bulldogs Brno - HC RH Centrum Brno 3:5 (1:1;2:2;0:2)
branky Sahaj, Balabán, Pospíchal, asistence Pospíchal, Jirásek, Sahaj - Grepl 3, Martin Kerbler 2, asistence Zavřel 3, Vykouřil, Petrik, Martin Kerbler, vyloučení 4:6, využití 0:0, rozhodčí Scheiner, Trmač, 10 diváků hráno na ZS v Boskovicích.
Domácí sehráli s papírově lepším soupeřem vyrovnané utkání. Ještě sedm minut před koncem byl stav 3:3. Hosté v tomto sedmiminutovém závěru domácí přitlačili do defenzívy a vstřelili vítězné branky.