2. kolo čtvrtfinále play-off 28. 2. - 2. 3. 2014 - sezóna 2013 / 2014

195. 1 - 8 TJ Náměšť - HC Křižanov 7:2 (3:2;1:0;3:0)
Branky Fiala 2, Bauer, Toth, Lainka, Pálka, Doležal, asistence Staněk 2, Bauer 2, Krčál, Kejda, Sázavský, Ošmera, Strnad - Bílovský 2, asistence Aleš Komínek, Pavelka, vyloučení 4:4, navíc hosté 10 minut OT, rozhodčí Sibera, Čurila, Jeletz, 150 diváků, hráno na Zs v Náměšti n. Osl.
Hosti přijeli do Náměště potrápit favorita soutěže, a to se jim v první třetině náležitě povedlo. Diváci se nestačili divit, co že se to na ledě děje, než se domácí hráči rozkoukali a snad i probudili, prohrávali 0:2. Už v první minutě z první akce vedli hosté Bílovským 0:1 a v 10. minutě tentýž hráč zvýšil na 0:2, Domácí všek v téže minutě snížili a pomalu se dostávali do tempa. Do konce třetiny třetina otočili vývoj událostí a získali vedení 3:2 ve svůj prospěch. Hosté se nevzdávali, a ještě celou druhou třetinu odolávali nájezdům domácích útočníků. Ve třetí třetině však už na domácí nestačili a jen výborný výkon brankáře Vika zabránil daleko větší prohře. Domácí díky už téměř suverénnímu výkonu v poslední třetině zaslouženě zvítězili a postoupili do dalšího kola soutěže, kterým je semifinále.

196. 2 - 7 SK Telč - HC Zastávka 3:2 (1:0;2:0;0:2)
Branky Kubát 2, asistence Novák 2, Koraš Prášek - branky hosté Lesonický, Stromecký, asistence Vopálka, vyloučení 9:10, navíc Čech (Telč) 5 + 20 minut OK, Tůma (Telč) 5 + 20 minut OK, Kret (Telč) 5 + 20 minut OK, Mikule (Zastávka) 10 minut OT + 20 minut OK, Rouš (Zastávka) 5 + 20 minut OK, Burian (Zastávka) 5 + 20 minut OK, Stromecký (Zastávka) 5 + 20 minut OK, využití 1:0, v oslabení 1:0, 50 diváků, hráno na ZS v Pelhřimově.
Tým SK Telč našel domácí prostředí na zimním stadiónu v Pelhřimově, kde začal ve velmi svižném tempu. První přesilovky obou týmů nebyly využity a tak první branka padla až v 17. minutě po pěkné střele Kubáta přes hráče pod horní tyč a domácí vedli 1:0.
Druhá třetina začala opět několika dalšími malými tresty, čehož domácí celek využil, a ve vlastním oslabení dal dobře hrajícím Práškem po nahrávce Koreše druhý gól. Třetí branka padla těsně se sirénou ve 40. minutě, opět z hole nejlépe hrajícího hráče domácích Kubáta, do šibenice a hosté odcházeli do kabin s třígólovou ztrátou. Třetí třetina byla ze začátku hraná z obou stran velice opatrně, ale po chybě domácích v 55. minutě hosté snížili na 3:1. Vzápětí během minuty bylo nařízeno trestné střílení proti domácímu celku a hostující hráč Stromecký překonal podruhé velice dobře chytajícího gólmana Havlíka a hra opět nabrala na otáčkách. Vyloučení, která následovala po vzájemné potyčce několika hráů, kteří dostali tresty do konce utkání (na obou stranách po třech hráčích ještě vedla k přesilovce hostů, kterou v poslední minutě i při hře bez brankaře nedokázali zúročit.
Domácí mužstvo po druhém vítězství postupuje do semifinále, kde v sobotu 8. 3. 2014 od 17.30 hodin sehraje první zápas s HC RH Centrum Brno v Hokejové hale dětí a mládeže v Brně, kam bude zorganizována doprava  autobusem z Telče. Odjezd je stanoven na sobotu 8. 1. 2014 v 14.30 hodin od zimního stadiónu v Telči.

197. 3 - 6 RH Centrum Brno - HC V. Bíteš B 3:5 (1:2;2:2;0:1), samostatné nájezdy 3:2
Branky Jiří Tobiáš, Leopold Kerbler, Vašíček, rozhodující nájezd Šetek, asistence Martin Kerbler, Zavřel, Ondrášek, Šetek - Budín 3, Pohl, Dočkal, asistence Pohl 3, vyloučení 4:3, využití 0:0, v oslabení 0:0, rozhodčí Kolečkář, Husák, Mikoviny, hráno v HHDaM v Brně.
Utkání, které mělo být jasnou záležitostí domácích hlavně po prvním utkání, které skončilo jasnou výhrou (1:8) ale bohužel dopadlo úplně jinak. Hostující mužstvo, jak slíbilo po prvním utkání, tak také udělalo. Je velmi složité hodnotit takovéto utkání, aby nedošlo k znehodnocení úspěchu hostí, ale domácí si pravděpodobně mysleli, že se soupeř porazí sám, ale bohužel pro domácí obrovské hrubky, a na druhé straně velmi dobře chytající brankář a bojovnost zdramatizovala utkání a dovedla hostující tým k samostatným nájezdům, ve kterých poprvé od zavedení tohoto pravidla uspěl celek domácích, rozhodující nájezd proměnil Petr Šetek a posunul domácí do dalších bojů.
V žádném případě ale nelze upřít snahu domácích o vítězství v normálním hracím čase, ale i taková jsou utkání.

198. 4 - 5 HC V. Bítýška - HHK V. Meziříčí B 3:2 (1:0,0:0,2:2), samostatné nájezdy 0:2
Branky Hakl Milan 2, Hakl Petr, asistence Žofka, Václav Živný, Přemysl Živný - Jiří Malec, Tomáš Peterka, rozhodující nájezd Frühauf, asistence Střecha, vyloučení 7:4, využití 0:1, v oslabení 1:0, rozhodčí Pekárek, Horký, Mejzlík, 55 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.
Domácí, vědomi si nutnosti zvítězit v základní hrací době, začali aktivně a vypracovali si několik nadějných šancí. Překonat hostujícího gólmana ale dokázali až v čase 19:55 po nenápadně vyhlížející akci. Ve snaze navýšit svůj náskok pokračovali i ve druhé části hry, ale jelikož oba strážci svatyní byli velice pozorní a přesní ve svých zákrocích, skóre se neměnilo. Pohyb na světelné tabuli nastal až mezi 53. a 58. minutou. Domácí zvýšili na 2:0, ale hned po osmdesáti vteřinách soupeř snížil. Za další minutu už ale zase vedli hostitelé 3:1. Dvě minuty před koncem meziříčští využili chybu v rozehrávce a snížili na konečných 3:2. O postupujícím tak musela rozhodnout dovednostní soutěž, tedy samo-statné nájezdy. A jelikož domácí exekutoři nebyli ani jednou úspěšní, radují se z účasti v semifinále KSM Vysočiny hokejisté HHK Velké Meziříčí.

Souhrnné výsledky čtvrtfinále: 1. a 2. kolo

191. 8 - 1 HC Křižanov - TJ Náměšť 5:7
195. 1 - 8 TJ Náměšť - HC Křižanov 7:2