19. kolo KSM-V, 21. 2. - 23. 2. 2020 - sezóna 2019 / 2020

BK Zubři Bystřice n. P. - TJ Náměšť nad Oslavou 5:4 SN (0:0;1:2;3:2;0:1SN)

Branky Ludvík 2, Novák, Kintr, rozhodující nájezd Mráz, asistence Jan 2, Ludvík 2, Mráz 2, Novák, Jan, Čejka - Miroslav Bednář 2, Ošmera, Petr Bednář, asistence Krčál 2, Miroslav Strnad 2, Miroslav Bednář, Sklenář, vyloučení 6:4, navíc Kintr (Bystřice) 10 + 10 minut OT (20 minut OK) za nesportovní chování, využití 2:1, v oslabení 0:0, rozhodčí Ladislav Sobotka - Tomáš Sibera, Jiří Erat, 142 diváků, hráno na ZS v Bystřici nad Pernštejnem.

Domácí Zubři do rozhodujícího utkání v boji o play-off vstoupili velice odhodlaně. Na obou týmech bylo vidět, že v tomto důležitém utkání nenechají druhému nic zadarmo. V první třetině předvedli divákům velice rychlý a důrazný hokej se šancemi na obou stranách. Bohužel pro Zubry se zranil Šimon po tvrdém nárazu o mantinel, zato šance hostů vychytal domácí Dinga. Zubři trefili pouze brankovou konstrukci a tak se šlo do šaten za stavu 0:0. Ve druhé třetině opět mohli diváci sledovat pěkný hokej. Bohužel se ale do vedení dostali ve 27. minutě hosté po brance Ošmery a bylo to 0:1. Zubři zatlačili soupeře, ale opět skončila střela Mráze jen na brankové konstrukci, naopak hosté ve 37. minutě zvýšili stav na 0:2 z hole Petra Bednáře. Zubři ve 39. minutě využili přesilovou hru, kdy tvrdou střelu Jana tečoval Ludvík a snížil na 1:2. Do třetí třetiny Zubři nevstoupili nejlépe, protože hned ve 41. minutě šel za podrážení na trestnou lavici domácí hráč. Hosté bohužel přesilovou hru okamžitě využili a Miroslav Bednář zvýšil náskok na 1:3. Zubry tento okamžik neskutečně nakopl a byl jich plný led. Ve 45. minutě po pěkné přihrávce Čejky přes celé hřiště na Ludvíka jeli Zubři dva na jednoho, Ludvík našel krásnou nahrávkou Nováka, který zakončoval prakticky do prázdné branky a snížil na 2:3. Zubři hráli v neskutečném nasazení a soupeř vůbec nevěděl jak zareagovat. Ve 47. minutě po úniku Ludvíka převzal kotouč Novák, jenž přenechal Kintrovi a ten srovnal stav utkání na 3:3. Po obdržené brance si hosté vzali oddechový čas a v 51. minutě se hostům podařilo opět překlopit skóre na jejich stranu z hole Miroslava Bednáře - 3:4. Zubry to ale nepoložilo a stále pokračovali ve své hře a tlačili soupeře. To vyústilo ve výhodu přesilové hry, kterou Zubři využili v  53. minutě. Po střele Mráze opět do brankové konstrukce byl na správném místě Ludvík a srovnal stav na 4:4. Zubři stále dostávali soupeře pod tlak, ale branku nepřidali. Za sporný faul byl vyloučen domácí Kintr, který za opakovaný protest dostal desetiminutový trest navíc a tím i vyloučení do konce utkání (OK). Hosté měli výhodu dvojité přesilové hry, kterou Zubři srdnatě ubránili, ještě půl minuty před koncem základní hrací doby se ocitnul sám Ludvík před brankářem, ale neproměnil a tak skončila základní hrací doba nerozhodně. V pětiminutovém prodlou-žení měli ze hry více Zubři. Rozhodnout mohl Jan a poté Musil, ale obě šance zlikvidoval brankář hostů. Do konce prodloužení se už nic nestalo a tak čekal oba týmy infarktový závěr v podobě samostatných nájezdů. Jako první se na samostatný nájezd postavil Musil, který neproměnil. Stejně tak neproměnil hostující Jirák. Druhou sérii začal Jan, jehož střela skončila na tyči. Poté neproměnil Jakeš ani Ludvík. V páté sérii se podařilo Bauerovi poprvé proměnit nájezd a tak domácího Mráze nečekal vůbec jednoduchý okamžik. Mráz se nenechal znervóznit a proměnil a srovnal na 1:1. Do role náhlé smrti se hned postavil Mráz a znova proměnil a nyní měli nůž na krku hosté. Miroslava Bednáře však vychytal Dinga a Zubři se mohli radovat z velice důležité výhry v boji o play-off!

HC Spartak Velká Bíteš B - HC Zastávka 2:4 (1:2;1:1;0:1)

Branky Budín 2, asistence Urbánek – Šedý 2, Lesonický, Sedláček, asistence Fišer 2, Šedý, Burian, Fiala, Stromecký, Provaz, vyloučení 3:1, navíc Urbánek (Bíteš) 10 minut OT za nesportovní chování, využití 0:0, v oslabení 0:0, rozhodčí Tomáš Balcar - Jiří Hromádka, Michal Kašpar, 36 diváků, hráno na ZS ve Velké Bíteši.

Hosté přijeli pro minimálně dva body, které by jim zajistily postup do play-off, a tomu i přizpůsobili hru. Zodpovědně bránili a nedávali domácím žádný prostor v jejich obranném pásmu. Sami se rychlými kombinacemi dostávali před domácího brankáře Chadimu, kterého už ve třetí minutě z bezprostřední blízkosti překonal nejdříve Lesonický a v deváté minutě Šedý. Ovšem o dvě minutý později snížil přesnou střelou Budín a hosté viditelně znejistěli. Ve druhé třetině po skvělé přihrávce Fišera vstřelil svoji druhou branku Šedý a zdálo se, že si hosté už vítězství pohlídají. Pět minut před koncem druhé třetiny se opět rozjel Budín a znovu snížil na rozdíl jedné branky. Do třetí třetiny domácí vstoupili s odhodláním získat první body v sezóně, ale velmi jistého Vybírala se jim už překonat nepodařilo. Navíc Sedláček již z počátku třetí třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek a to už hostům stačilo, aby si nejen vítězství, ale i postup do play-off pohlídali.

SK Telč - HC Spartak Polička 6:2 (2:1;2:0;2:1)

Branky Bína 2, Tušer 2, Prášek, Lander, asistence Šťastný 3, Chvátal 3, Havlík, Lander, Berka, Tušer, Prášek - Prokopec, Šmid, asistence Jakub Cihlář, Švanda, Boštík,, vyloučení 9:7, navíc Sokolík (Telč) 5 minut + 20 minut (OK) za nedovolené bránění, Nunvář 5 minut + 20 minut (OK) za nedovolené bránění a Zoulík 5 minut + 20 minut (OK) za hrubost (oba Polička), využití 1:1, v oslabení 1:0, rozhodčí Michal Suchý - Jakub Jančí, Vojtěch Kouba, 209 diváků, hráno na ZS v Telči.

Když hosté přijeli bez dvou nejproduktivnějších hráčů celé soutěže a se zajištěným postupem do play off, předpokládalo se, že se zápas odehraje v poklidném a uvolněném tempu. Opak však byl pravdou a hráči Poličky vstoupili do zápasu velmi tvrdě. Již ve třetí minutě poslal hostující hráč Nunvář nejvšestrannějšího hráče domácích Davida Smejkala do nemocnice s vážným poraněním plic, za což vyfasoval 5 minut plus 20 minut trest do konce zápasu (OK). Zaskočení domácí nejenže nabídnutou přesilovku nevyužili, ale naopak po úniku dvojice Jakuba Cihláře a Prokopce otevřeli skóre zápasu hosté. A na ledě se jiskřilo dál. Nejdříve hráči Telče přečkali bez úhony oslabení tři na pět, aby vzápětí svojí další pětiminutovou přesilovku po vyloučení hráče Poličky Zoulíka rovněž do konce zápasu opět promarnili nejdříve zbytečným faulem v útočné třetině a poté nepřesnostmi v rozehráv-ce. Až při hře pět na pět se podařilo domácím v osmnácté minutě během osmi  vteřin zápas otočit a to nejdříve chytrou tečí Práška a ihned poté perfektně provede-nou akcí Chvátal - Bína. Do druhé třetiny šli domácí s cílem přestat se předhánět s hosty v tvrdosti hry a prosadit se svojí silnou zbraní, kombinační hrou. I když hned v úvodu putoval pod sprchy po nešetrném zákroku domácí kapitán Sokolík, hned v počátku pětiminutového oslabení po ose Prášek, Šťastný, Tušer uklidil puk posledně jmenovaný do sítě Poličky a kvalita hry se začala přiklánět na stranu domácích. Do konce třetiny si svou kombinaci zopakovali Chvátal s výborně hrajícím Bínou, a když pak na začátku třetí třetiny přidal Tušer rovněž svůj druhý gól, o výsledku bylo rozhodnuto. Snížení Šmídem a konečná úprava výsledku Landerem po dobře sehrané přesilovce byla již jen kosmetická úprava výsledku. Pět zraněných hráčů obou týmů, kteří nedohráli toto utkání a z toho jedno vážné zranění, které ukončilo Davidu Smejkalovi letošní sezónu, jsou ale trpkým vyústěním tohoto utkání.